Covid 19/ Ja propozimet e Bashës për të përballuar valën e dytë

Kreu i opozitës Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët deklaroi se vala e dytë e Covid ka ardhur në Shqipëri.

Ai propozi rritjen e testimeve dhe paketë trajtimi për çdo qytetarë të infektuar.

Sipas tij vetëm në këtë mënyrë përballohet covid.

Vala e dytë që sapo ka nisur e gjen të papergatitur këtë qeveri dhe Edi Ramën për ta përballuar Prej 4 javësh kërkoj të ndërmerren 4 hapa të thjeshtë.

  1. Minimumi 2500 testime në ditë.
  2. Mbulimi i kostove të paketës së trajtimit të COVID, të merret përsipër nga shteti.
  3. Mobilizimi total i sistemit, për t’u përballur me çdo nivel të trajtimit të të sëmurëve.
  4. Bonusi 1000 € për mjek, 500 € për çdo infermier’, tha Basha.
LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ