Vjedhje dhe tapë në timon, arrestohen 2 persona në Durrës

Dy persona janë arrestuar në flagrancë për vepra të ndryshme penale në Durrës.

Mësohet se në pranga kanë përfunduar E.L., 38 vjeç për vjedhje dhe L.K., 20 vjeç.

Ky i fundit, mësohet se drejtonte automjetin në gjendje të dehur.

Njoftimi:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin E. L., 38 vjeç, banues në Durrës, sepse në periudha të ndryshme kohore u ka përvetësuar rrjeta peshkimi shtetasve A. L., Sh. V., L. K., dhe M. Sh., banues në Qerret, Kavajë.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në gjëndje të dehur, arrestuan në flagrancë shtetasin L. K., 20 vjeç, banues në Krujë, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin tip “Ford”, në gjëndje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.