I dha fitoren Romës, Marash Kumbulla zgjidhet në formacionin e javës në Europa League

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, pati një debutimëndrrash në Europa League teksa me golin e tij i dhuroi 3 pikë të arta Romës në fitoren 2-1 ndaj Young Boys.

20-vjeçari është duke shijuar në maksimum këtë mbrëmje magjike. Si të mos mjaftonte vlerësimi si “njeriu i ndeshjes”, Kumbulla, ka marrë një tjetër “dhuratë” ditën e sotme.

LEXO EDHE  Partizani zhvendoset në Elbasan, ja si pritet ta rreshtojë Daja skuadrën ndaj Basel-it

Shqiptari është përzgjedhur nga “Sofascore” që merret me statistikat dhe vlerësimet e lojtarëve në formacionin e më të mirëve të javës në Europa League.