Video/ Man.United ndëshkon PSG-në, Messi-Fati dorëzojnë Ferencvaros

Janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjeve të Ligës së Kampioneve.

Man.United kryeson 0-1 në transfertë kundër PSG-së. Goli për “Djajtë e Kuq” u shënua nga Bruno Fernandes nga pika e bardhë e penalltisë.

Barcelona ka prenotuar fitoren kundër ekipit të Uzunit, Ferencvaros teksa kryesojnë 2-0. Golat për katalanasit u shënuan nga Messi (11-metërsh) dhe Ansu Fati.

LEXO EDHE  Grezda nuk bën ”hajër” as te Osijek, mesfushori i Kombëtares firmos me klubin e ri

Lazio po kryeson 2-0 ndaj Borussia Dortmund në “Olimpico”. Protagonistët për ekipin italian ishin, Immobile dhe dhe një autogol i Hitz.