Greqi, 667 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 667 raste të reja me koronavirus, duke e çuar gjithsej që kur pandemia filloi në 26,469.

Kishte gjithashtu tetë vdekje gjatë 24 orëve të fundit, duke e rritur numrin në 528.

LEXO EDHE  Gjermani/ Dy të vdekur dhe disa të plagosur në një incident me automjet në Trier

Ka 87 pacientë në ventilator.