Champions/ Barcelona fiton me “manita”, feston Strakosha dhe Muriqi

Barcelona triumfoi në “Camp Nou” 5-1 përballë Ferencvaros. Rezultati u zhbllokua nga Lionel Messi në minutën e 27-të. Argjentinasi ktheu në gol një penallti të fituar po vetë.

Ansu Fati i dhuroi ekipit avantazhin e dyfishtë në fundin e pjesë së parë. Në pjesën e dytë erdhën edhe rrjetat e Philippe Coutinhos, talentit Pedri dhe Ousmane Dembele, teksa miqtë realizuan golin e nderit nga pika e penalltisë.

Spektakël, gafa dhe gola në “Olimpico” mes Lazios dhe Dortmundit. Ekipi italian e nisi shumë mirë aventurën në Champions League, duke arritur një fitore 3-1. Ciro Immobile, Felipe Luiz dhe Jean Akpa Akpro shënuan për vendasit, ndërsa rrjeta e Erling Haaland nuk i vlejti verdhezinjve gjermanë.

LEXO EDHE  Champions/ Spektakël në Gjermani! Lukaku gjen dopietën personale, por Monchegladbach ngushton shifrat

Debutim fantastik në kompeticionin më të rëndësishëm për klube për Thomas Strakoshën (titullar si gjithmonë mes shtyllave të Lazios) dhe Vedat Muriqin, i cili u fut në fushë në minutën e 67-të në vend të Angel Correas.