VIDEO/ Gomonia shqiptare me 2 mln euro drogë, ja si u kap nga autoritetet greke

Një gomone me 1.1 tonë kanabis është kapur ditën e sotme nga policia kufitare greke.

Mediat greke kanë publikuar pamjet nga operacioni i ndjekjes së gomones së ngarkuar me lëndë narkotike.

Ata janë ndjekur nga një helikopter, ndërsa forcat bregdetare kanë qëlluar disa here ndaj tyre duke i paralajmëruar dhe bërë thirrje që të ndalonin.

LEXO EDHE  "Dyndën me dhurata Kryepolicin e Tiranës"/ Berisha: Ardi Veliu, lidhje e mafies italiane në Shqipëri

Mediat greke thonë se droga vinte nga Shqipëria. Gjatë këtij aksioni është kapur edhe skafisti shqiptar, bashkë me dy persona të tjerë,

Vlera e mallit në skaf nëse dilte në treg mendohet se mund të arrinte në rreth 2 milion euro.