Denoncimi te Berisha: Në Bashkinë e Durrësit janë punësuar të gjithë gratë e të fortëve

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari, sipas të cilit, në Bashkinë e Durrësit, janë punësuar të gjitha gratë e të fortëve.

Sipas denoncuesit, këto punonjëse shkojnë në punë sa për të marrë rrogat, pasi sigurisht që nuk kanë lidhje me punën.

“Rrogat i marrin por në punë nuk vijnë”, shkruan Berisha, duke publikuar mesazhin e mëposhtëm.

Denoncimi

Pershendetje i nderuar , dua te ndaj nje fakt shume shqetesues me ju dhe qytetaret e ketij vendi , Bashkia e Durresit eshte kthyer ne nje Horror ku te gjith grate e te forteve kan filluar pune ketu. Ato nuk vijne ne pune dhe vetem marrin rrogat mirpo e gjith barra e punes rendon mbi ne qe nuk kemi lidhje me te fortit pra na duhet te perballojme ngarkesen e punese edhe te atyre. Nuk e çel njeri gojen,te lutem beje publike.’

LEXO EDHE  Meterologia: Ja sa pritet të zgjasë i ftohti