Itali/ Përleshje e përgjakshme mes familjes shqiptare dhe rumune, plagosen tre persona

Një familje shqiptare është bërë pjesë e një sherri me një familje rumune në Itali, ku si pasojë tre persona janë plagosur.

Sipas mediave italiane përleshja ka qenë e dhunshme, pasi dy familjet janë qëlluar me thikë dhe mes të plagosurve është një i mitur.

Ndërkohë nuk ka asnjë informacion në lidhje me gjendjen e të plagosurve dhe identitetin e tyre.

LEXO EDHE  "Godet" Safet Gjici: Edhe Gjermania s’i ka bërë investimet që kam bërë unë në Kukës

Në kuadër të këtij sherri karabinierët kanë arrestuar dy shqiptarë për dhunë dhe rezistencë.

Po ashtu në komisariat janë shoqëruar dhe 5 rumun, të cilët u përfshinë në përleshjen e përgjakshme.

Mbi të arrestuarit rëndon akuza për tentativë për vrasje dhe mbajtje e paligjshme e armëve.