Video/ Lewandowski i jep Bayernit avantazhin ndaj Herthës së Berlinit

Zhbllokohet Bayern Munchen. Bavarezët po luajnë ndeshjen e radhës në Bundesligë në shtëpi përballe Hertha Berlin, që rezistoi mirë për 40 minuta.

Robert Lewandowski është autori i golit në fundin e pjesës së parë. Aksion i bukur i superkampionëve dhe finalizim i bomberit polak.

LEXO EDHE  Tirana e mbyll në epërsi të dyfishtë pjesën e parë ndaj Kastriotit

Portieri mik priti goditjen me kokë të Levës, por nuk kishte çfarë të bënte në gjuajtjen e dytë. Bayerni kishte gjetur golin me anë të Muller pak minuta më parë, por VAR-i e anuloi