Jo vetëm merkato dalëse për Kukësin, verilindorët kanë gati firmën për talentin 23-vjeçar

Kukësi pësoi një shpërbërje të vërtetë këtë verë, pasi plot 15 lojtarë u larguan nga skuadra. Verilindorët i janë futur punës për të përforcuar grupin me elementë cilësor, teksa një mbrojtës polivalent është gati për Skënder Gegën.

Kosovari Mehdi Hetemaj prej ditësh vijon stërvitjen nën urdhrat e Gegës, me qendërmbrojtësin 23 vjeçar që ka lënë shenja pozitive dhe është gati për firmën me nënkampionët.

Lojtari aktivizohet edhe në fashën e majtë të mbrojtjesm ndërsa më herët ka luajtur në Austri me Vjener Nojstadt dhe SV Horn.