Benevento-Inter, publikohen formacionet zyrtare

Interi luan me Beneventon në transfertë duke filluar nga ora 18:00, në një ndeshje ku zikaltërit e Contes do të kërkojnë fitoren e dytë në kampionat.

Pritet një ndeshje e luftuar nga të dyja skuadrat, kjo duke parë edhe paraqitjen e skuadrës së Inzgait në ndeshjen e fundit, ku mposhtën 3-2 me përmbysje Sampdorian.

Interi i ka fituar të dyja sfidat në Serinë A kundër Beneventos: 2-1 në transfertën e tetorit 2017 me dopietë të Brozoviçit dhe 2-0 në shtëpi në shkurtin e 2018-ës me gola të Skriniarit dhe Ranokias.

Benevento është një nga katër skuadrat kundër së cilës Interi ka 100% të fitoreve në Serinë A, së bashku me Frozinonen (4 nga 4), Pistoiezen (2 nga 2) dhe Trevizon (2 nga 2).

Formacionet zyrtare: