E shtunë, Nentor 28, 2020
Etiketimet Tottenham

Etiketim: tottenham

Europa League/ Tottenham argëtohet ndaj Ludogorets, Napoli fitore kushtuar Maradona-s

Tottenhami dhe Napoli nuk kanë hasur vështirësi në ndeshjet e tyre të Europa League. “Spursat” kanë fituar me rezultatin 4-0 ndaj Ludogoretsit, ndërsa italianët...

Europa League/ Tottenham e Roma nuk falin në 45 minutat e...

Tottenhami po kryeson 0-2 ndaj Ludogoretz në 45 minutat e para. Skuadra angleze ka gjetur golin e parë me anë të Harry Kane në...

Derbi i “çmendur”, Tottenham shpërdoron 3 gola avantazh në fundin e...

Premier League njihet për ndeshjet me ritëm dhe emocione të jashtëzakonshme dhe një gjë e tillë ka ndodhur edhe sot. Në derbin e Londrës...

Humbja e thellë ndaj Tottenham, Man.United mendon për ndryshime në pankinë

Humbja e thellë 6-1 e Manchester United përballë Tottenhamit i ka lëkundur ndjeshëm pozitat e Ole Gunnar Solskjaer në stolin e “Djajve”. Drejtuesit e “Djajve...

Man.United turpërohet në “Old Trafford”, Tottenham-i i shënon 6 gola

Është mbyllur takimi mes Manchester United dhe Tottenham Hotspur, me miqtë që kanë marrë një fitore të madhe 1-6. Rezultat i pabesueshëm dhe i...

Tottenham largon dy futbollistë, nuk janë në planet e Mourinhos

Jose Mourinho ka një plan të qartë te skuadra e Tottenham: Do të luajnë vetëm lojtarët që ai preferon, duke mos i dhënë mundësinë...

Europa League/ Tottenham kualifikohet në grupe, eliminohen Wolfsburg dhe Sportingu i...

Tottenham ia doli të kualifikohet për në fazën e grupeve të Ligës së Europës, pasi mposhti mbrëmjen e sotme izraelitët e Maccabi Haifa me...

Kupa e Ligës/ Tottenham eliminon Chelsean pas goditjeve të penalltive

Tottenham ka eliminuar Chelsea-n nga Kupa e Ligës Angleze duke u kualifikuar për në fazën çerekfinale. Koha e rregullt është mbyllur në barazim 1-1, ndërsa...

Video/ Werner shënon golin e parë për Chelsea-n, e pëson Tottenham

Është zhbllokuar ndeshja mes Tottenham dhe Chelsea, e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Ligës së Anglisë. Kanë qenë miqtë që kanë kaluar në avantazh...

Skriniar, trajneri i Sllovakisë zbulon të ardhmen e mbrojtësit

Janë ditë të rëndësishme për të ardhmen e Milan Skriniar. Qendërmbrojtësi është objektivi numër një i Jose Mourinho-s dhe Tottenham mund të bëjë një ofertë...

Video/ Polemika të mëdha në Angli, VAR i mohon fitoren Tottenham-it

Totenhemit i ka ikur fitorja nga duart vetëm në minutën e fundit të lojës. Ekipi i drejtuar nga Jose Murinjo barazoi 1-1 me Neëcastle...

Ernest Gjoka: Ndaj Tottenham paraqitemi denjësisht, sfida me Mourinhon më motivon

Ernest Gjoka është entuziast për përballjen me Jose Mourinhon, me Shkëndijën e trajnerit kryeqytetas që do të presë Tottenhamin mbrëmjen e sotme në Shkup...

Video/ Gazetari maqedonas surprizon Mourinhon, i kërkon këtë gjë!

Tottenhami do të zbarkojë në Shkup për tu përballur me klubin shqiptar Shkëndija në kuadër të Ligës së Evropës këtë të enjte. Igor Aleksandrovic, një...
WhatsApp DENONCO