Skriniar, trajneri i Sllovakisë zbulon të ardhmen e mbrojtësit

Janë ditë të rëndësishme për të ardhmen e Milan Skriniar.

Qendërmbrojtësi është objektivi numër një i Jose Mourinho-s dhe Tottenham mund të bëjë një ofertë zyrtare të në ditët e ardhshme.

Trajneri i Sllovakisë, Pavel Happal, ka zbuluar në konferencë për shtyp se ka folur me lojtarin në ditët e fundit:

“Milan Skriniar më ka thënë se trajneri (Antonio Conte) nuk ka komunikuar shumë të kohët e fundit. Mendoj se do të qëndrojë aty, ose mund të ndodhë diçka dhe të largohet”, ka thënë Happal.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ

“Megjithatë, informacionet që Skriniar ka nga klubi, janë se ai është pjesë e projektit dhe duhet të qëndrojë pas largimit të një mbrojtësi të tyrin (Godin)”.

“Gjithsesi, ai nuk ka patur akoma hapësira, por është gati, stërvitet, kështu që mendoj se nuk do të ketë probleme të mëdha”.