“Kuçkat që rrinë te Kryeministria dhe Bashkia e Tiranës”, shpërthen ish-kreu i socialistëve

Ish-kryetari i degës së socialistëve në Shkodër, Edip Shiroka, ka vijuar me akuzat ndaj Kryeminisrit Edi Rama dhe Kryebashkiakut Erion Veliaj.

Pas tenorit të njohur Agim Hushi, i cili ka qenë kandidat për deputet për Partinë Socialiste, Edip Shiroka ka lëshuar një lum etiketimesh ndaj 2 njerëzve më të spikatur të Rilindjes, Edi Ramës dhe Erion Veliajt.

“Sa herë që me Strassenbahn e bëj rrugën nga Schottentor ( qendër Vienë) për në Gersthof, është një nga stacionet ndërmjetës që quhet Kuçkagasse, dhe pa pikë “turpi” altoparlanti të njofton – Kuçkagasse – në shqip do të thotë – rrugica e kuçkës, fjala vjen si Zogu i Zi në Tiranë.

Dhe kjo më kujton grupin e Facebook-save qeveritarë që në varësi të objektit ku janë të instaluar, Kryeministri apo Bashki, ai objekt shumë mirë mund të quhet Kuçkapalace…”, shkruan në rrjet Shiroka.

Shiroka u përfshi në një debat me Elisa Spiropalin para pak ditësh.

Pak ditë më parë edhe ish-kandidati për deputet Agim Hushi shkruante se “25 prilli i vitit 2021 do të mbahet mend si dita e ikjes së mashtruesit dhe hajdutit më të madh në historinë e Shqipërisë, Edi Ramës”.