E konfirmon Liverpool-i, Thiago Alcantara rezulton pozitiv me coronavirus

Thiago Alcantara ka dalë pozitiv në testet me koronavirus.

Mesfushori i cili u bashkua me kampionët e Premierligës gjatë verës ka shokuar skuadrën nga Anfield.

“Thiago Alcantara ka dalë pozitiv me COVID-19 dhe aktualisht po izolohet në përputhje me udhëzimet e nevojshme. Klubi ka, dhe do të vazhdojë të ndjekë, të gjitha protokollet në lidhje me COVID-19 dhe Thiago do të qëndrojnë në vet-izolim për periudhën e kërkuar kohore“, thuhet në njoftimin e klubit.

LEXO EDHE  E Fundit/ Khabib Nurmagomedov mposht Gaethje dhe deklaron tërheqjen nga sporti

Kujtojmë që mesfushori spanjoll u ble nga Bayern Munich për 30 milionë euro vetëm pak ditë më parë.