“Koha për drejtësi”, apeli i fortë i Metës për hetimin e Vangjush Dakos

Presidenti Ilir Meta ka postuar një foto të Vangjush Dakos dhe Edi Ramës, duke i etiketuar si autorët e shkatërrimit të Durrësit.

Meta ka kërkuar hetim të thelluar dhe ndëshkim nga drejtësia të përgjegjësve për shpërdorimin e miliona eurove të taksave të qytetarëve të Durrësit.

Meta i është referuar në postimin e tij, shkrimit të BIRN me titull ‘Pa garë dhe pa zgjidhje: Tarifa e inceneratorit të Sharrës rrezikon ta ‘falimentojë’ Durrësin

LEXO EDHE  Kandidatët e PD për deputet, Komisioni skualifikon 182 emra/ Procesi hyn në fazën pëfundimtare

“Durrësi i martirizuar dhe plot halle nga tërmeti është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake.

Transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit është zgjidhja e vetme.

KOHA PËR DREJTËSI!”, shkruan Meta.