VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nafta për jahtin, me 50 lekë/litri, për fermerin me 170

Pamjet e një jahti luksoz që furnizohet me naftë në Sarandë, kanë sjellë reagimin e ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili denoncoi absurdin që ndodh në Shqipëri, shkaktuar nga një Qeveri që ka lënë për mbi shtatë vite pa i subvencionuar për naftën, mijëra fermerë në Shqipëri.

“Miliardieri blen naftën në Sarandë për jahtin e tij të famshëm me 50 lekë/ litrin”, shkruan Berisha, duke shtuar “fshatari i Mokrës e blen po nga narkoshteti, 170 lekë!”.

LEXO EDHE  Harrojini ditët me diell/ Ja çfarë ndodh me motin duke nisur nga sot ...

“Ky është Edvini, urë për miliardierët, gjakpirës për fermerët! Shikoni videon dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha.