Kapet me drogë në makinë, arrestohet basketbollisti i NBA

Basketbollisti organizator i skuadrës e Minesotës, Malik Beasley është arrestuar nga policia në SHBA ditën e sotme pas një kontrolli në makinën e tij.

Policia arrit të gjente në veturën e tij marijuanë dhe sende të vjedhura.

Basketbollisti nuk ka ngulur këmbë për arrestimin e tij duke mos u justifikuar, por pranoi prangosjen nga policia.

LEXO EDHE  Cristiano Ronaldo sërish pozitiv me Covid, humbet sfidën ndaj Leo Messit

Beasley është një nga pikat kyçe të Minesotës, pasi ka një mesatare prej 7.9 pikë për 18.2 minuta lojë.