Video/ Reali humbet përqëndrimin, Betis-i e përmbys në dy minuta

Sapo është mbyllur pjesa e parë mes Bet-s dhe Real Madrid. “Los Blancos” kaluan të parët në avantazh në minuën e 14-të me anë të Federico Valverde, por që nuk arritën t’t mbyllinin 45 minutat e para në avantazh.

Vendasit surprizuan ekipin e Zidane me dy gola të shpejtë në minutat 35’ dhe 37’ përkatësisht me Mendi dhe William Carvalho duke përmbysur shifrat.