Vdekja e gruas në Pogradec, dyshime se mund të jetë helmuar qëllimisht

Dalin detaje të reja nga ngjarja në Pogadec, ku një grua u gjet e vdekur në banesën e saj. Mësohet se fëmija është i moshës 10-vjeçare  dhe 24 orë ka dyshime se ai ka qëndruar pa ushqim, ndërsa bëhet e ditur se vuan nga epilepsia.

Ndërkohë nga institucionet do të njoftohet Shërbimi Social Korçë për të gjetur zgjidhjen se si do vijohet me strehimin e fëmijës.

LEXO EDHE  Berisha: 28 nëntori, ditëlindja e re e Shqipërisë dhe Kombit

Fëmijës do t’i bëhet edhe test Covidi, pasi është gjetur i pa ngjyrë nga policia, (i nxirë) nga mungesa e ushqimit.

Policia do të kryej në Tiranë ekspertizën mjeko-ligjore të gruas. Ajo është me origjinë maqedonase. Ka dyshime se ajo mund të ket përdorur ilaçe në masë , pasi në banesë janë gjetur shumë të tilla.