Rama shkon në Laç dhe flet për Erdoganin: Interesohet për rindërtimin e banesave

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar ditën e sotme lagjen e re të Rindërtimit në Laç. Rama ishte i shoqëruar nga ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e Kurbinit.

“Larg qoftë tërmet tjetër tani, por ne do e bëjmë më të fortë, më të bukur, më cilësore”, tha Rama.

Nga ana tjetër ai ka zbuluar se para disa ditësh me Erdogan kanë folur edhe për këtë çështje, teksa është shprehur se Presidenti turk ka qenë shumë i kënaqur nga ecuria e punimeve.

LEXO EDHE  Paloka ironizon Ramën: "Superhero" e ke kthyer Shqipërinë në kamp ferri

”Isha me Presidentin përpara, në Presidencën e tij në Marmaris. Ai interesohet herë pas here në fakt, edhe shumë i kënaqur që puna ka filluar intensivisht”,- tha më tej kreu i qeverisë.