E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Erdogan

Etiketim: Erdogan

Biden bisedon me Erdoganin, kontakti i parë që nga janari

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Ky është...

Erdogan i Turqisë bën thirrje për t’i dhënë fund zhvillimeve “shqetësuese”...

Presidenti turk Tajip Erdogan bëri thirrje të Shtunën që zhvillimet "shqetësuese" në rajonin Donbass të Ukrainës lindore të përfundojnë pasi u takuan me homologun...

Pak ditë para Ramazanit, Erdogan shtrëngon masat anti-Covid në Turqi: Ndalohen...

Ditën e djeshme Turqia njoftoi shtrëngim masash anti-Covid për shkak të rritjes së rasteve të reja dhe fataliteteve në vend. Pas një mbledhjeje tri orëshe...

Ambasada në Jerusalem, Kurti injoron kërkesën e Erdogan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka komentuar kur është pyetur në lidhje me kërkesën që i ka bërë presidenti turk Rexhep Tayip Erdogan,...

Enkel Demi: Rama, Erdoganist i pa bërë synet

Gazetari Enkel Demi ishte i ashpër mbrëmjen e sotme me kryeministrin Edi Rama për faktin që sipas tij, është ai që i merr vendimet...

“Bomba” e gazetarit: Erdogan po financon fushatën e Ramës

Gazetari Ilir Babaramo ka deklaruar se Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e kryeministrit Edi Rama. I ftuar...

Vetëvritet truproja i Erdoganit, lë një letër

Mehmet Ali Bulut, oficer i policies në Drejtorinë e Mbrojtjes Presidenciale u gjet i vdekur të martën në banesën e tij. Ai dyshohet të...

Marrëveshja Rama- Erdogan, gjuha turke në shkollat shqiptare

Pak javë më parë, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë zyrtare në Turqi, ku tërhoqi vëmendjen pritja që iu bë nga Presidenti Rexhep Taip...

Erdogan sfidon Greqinë: Nuk largohemi! Do të vazhdojmë me gjithë fuqinë

Gjatë ditës së sotme, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sfiduar sërish Greqinë. Për herë të parë gjatë artikulimit të tij ai “ndryshoi” emrin me...

Pas vrasjes së 13 pengjeve turke, Erdogan fajëson SHBA-të: Po mbështet...

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, akuzoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për mbështetje të rebelëve kurdë, të cilët akuzohen se vranë 13 pengje turke...

Erdogan merr dozën e dytë të vaksinës anti-Covid

Presidenti Turk Rexhep Taip Erdogan ka marrë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID. Lajmin e ka bërë me dije vetë lideri turk me anë...

Presidenca turke: Erdogan i kërkoi kancelares Merkel një samit Turqi-BE

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan i shprehu sot kancelares gjermane, Angela Merkel dëshirën e tij për të mbajtur një samit Turqi-BE në gjysmën e...

Jo vetëm spitalin e Fierit, Rama zbulon marrëveshjen me Turqinë: Do...

Kryeministri Edi Rama, zbuloi mëngjesin e sotëm nga Gjirokastra një marrëveshje tjetër mes Qeverisë shqiptare dhe asaj turke. Pas spitalit rajonal të Fierit, Rama...
WhatsApp DENONCO