Tom Cruise do jetë i pari në historinë e njerëzimit që do të xhirojë një film në hapësirë

Ylli i Hollivudit Tom Cruise,do jetë i pari në historinë e njerëzimit që do të realizojë filmin e parë të filmuar në hapësirë.

Sipas “Space Shuttle Almanac” aktori do të jetë në bordin e SpaceX Crew Dragon në udhëtimin e tij të planifikuar në Tetor 2021 në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

LEXO EDHE  Postoi foton me këmbët lart, fansat kritikojnë Taynën: Je bërë si pornostare, le nam

Tom Cruise, 57 vjeç, është i njohur për skenat plot adrenalinë në filmat e tij aksion dhe me sa duket e tillë do të jetë dhe sfida e rradhës.