Këlliçi akuza Lleshajt: Kujdesesh vetëm për shpërdorimin e parave për makina luksi

Në foto: Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, duke dalë nga automjeti lukson “BMW”

“Rënia e investimeve të huaja në Shqipëri, rënia e nivelit të të bërit biznes këtu, falimentimi dhe mbyllja e qepenave të bizneseve vendase, është e lidhur drejtpërdrejtë edhe me paaftësinë e Sandër Lleshajt, për të parandaluar krimin dhe garantuar sigurinë publike!”, shprehet kreu i FRPD, Belind Këlliçi, në një postim në rrjetet sociale.

Duke iu referuar gjendjes së rendit dhe sigurisë në vend, Këlliçi akuzon ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, se “mohon çdo fakt dhe kujdeset të shpërdorojë lekët e taksapaguesve shqiptarë për makina luksi”.

“Bandat dhe krimi po fitojnë terren çdo ditë e më shumë. Vrasjet raportohen në lajme sikur të ishin ndodhi normale dhe për më tepër, Ministri i Brendshëm mohon çdo fakt dhe kujdeset të shpërdorojë lekët e taksapaguesve shqiptarë për makina luksi, pa e vrarë mendjen se çfarë po ndodh në rrugët e Shqipërisë.

Inekzistenca e shtetit për të parandaluar krimin, ka shkaktuar një dëm të madh socio-ekonomik. Rënia e investimeve të huaja në Shqipëri, rënia e nivelit të të bërit biznes këtu, falimentimi dhe mbyllja e qepenave të bizneseve vendase, është e lidhur drejtpërdrejtë edhe me paaftësinë e Sandër Lleshajt, për të parandaluar krimin dhe garantuar sigurinë publike!

LEXO EDHE  Arrestohen 4 persona në Shkodër, ja çfarë ndodhi

Jetojmë ende në një vend ku një qytetar i thjeshtë nuk ka garanci për jetën, sepse sot bosat e vërtetë të krimit, janë miqtë e Edi Ramës. Policia është gjithmonë në gatishmëri për të arrestuar ata që kapen me ndonjë qese hashash, por asnjëherë ata që tregtojnë tonelata kokainë, ata që trafikojnë njerëz, ata që merren me vrasje e përdhunime. Përkundrazi! Këta kriminelë, Edi Rama i ul në krahë si partnerë, i shet si modele suksesi, i gradon në poste publike dhe i promovon në Parlament e në krye të bashkive të vendit!”, shprehet kreu i FRPD.