Juventus me sulm “bombë”, Morata kryen testet mjekësore te bardhezinjtë

Juventusi ka konfirmuar se Alvaro Morata është duke iu nënshtruar testeve mjekësore në  J Medical.

Sulmuesi spanjoll do të transferohet në Torino në formë huazimi nga Atletico Madrid duke paguar fillimisht tarifën me vlerë 10 milionë euro.

Në rast se Juventusi do të shfrytëzojë opsionin për të blerë kartonin e Moratës atëherë sezonin e ardhshëm do të derdhë në arkat e Atleticos plot 45 milionë euro.

LEXO EDHE  Atletico Madrid nuk ndalet në La Liga, fitore karakteri për Man.United

Kjo është hera e dytë që Morata vjen te kampioni i Serie A, ku ka luajtur gjatë viteve 2014-2016 në formë huazimi nga Real Madridi.

Juventusi krijon kështu një treshe sulmi për tu pasur zili me Ronaldon, Dybalan dhe me 27-vjeçarin spanjoll. Në letër duket gjithçka premtuese për Juventusin, por është fusha është ajo që do të tregojë nëse ky sulm mund të funksionojë apo jo.