E shtunë, Dhjetor 5, 2020
Etiketimet Morata

Etiketim: Morata

Protestoi ndaj gjyqtarit, Morata dënohet me 2 ndeshje pezullim

Sulmuesi kryesor i Juvetusit, Alvaro Morata, ka marrë një dënim prej dy ndeshjesh pezullim për kartonin e kuq të marrë ndaj Beneventos në Serie...

Video/ Morata nuk ndalet së shënuari, shikoni çfarë bën spanjolli

Pa Cristiano Ronaldo por me Alvaro Morata! Juventusi ka gjetur golin e avantazhit pas 20 minutash lojë në stadiumin “Vigorito”. Përballë skuadrës së Filippo Inzaghit,...

Juventusi gati ta blejë përfundimisht Moratën

Juventus dhe Atletico Madrid arritën një marrëveshje mes tyre më 22 shtator në lidhje me Alvaro Moratën. Sulmuesi spanjoll u rikthye te bardhezinjtë italianë, aty...

Spanjë-Gjermani/ Mbyllet pjesa e parë, rezultat surprizë në “Estadio de La...

Janë mbyllur 45 minutat e para të takimit Spanjë-Gjermani. Iberikët kryesojnë me rezultatin Spanja 3-0 në ndeshjen e vlefshme për Grupin 4 të Ligës...

Sinkronizimi i Ronaldos dhe Moratës, videoja bëhet virale

Cristiano Ronaldo dhe Alvaro Morata po luajnë sërish së bashku. Ata e kanë veshur të njëjtën fanellë për shumë vite në ‘Santiago Bernabeu’ dhe kanë...

Champions/ Vendos Morata, Juventus mposht në transfertë Dinamo Kiev

Juventusi ka marrë fitoren e parë Ligën e Kampioneve, teksa ka mposhtur me rezultat 0-2 skuadrën e Dyn.Kiev. Sfida është vendosur nga një dygolësh i...

Video/ Pjesa e dytë nis me gol, Juventus në avantazh ndaj...

Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Dyn.Kiev. Goli për bardhezinjtë është shënuar në fillimin e pjesë së dytë. Në minutën e 47-të ka qenë Alvaro...

Morata, Chiesa e McKennie kushtuan 17.5 mln euro sot, por pas...

Një merkato me blerje për sezonin aktual me kosto që do të zgjasin me vite. Juventus ka bashkuar ekipin e ri që do t’i...

Juventus me sulm “bombë”, Morata kryen testet mjekësore te bardhezinjtë

Juventusi ka konfirmuar se Alvaro Morata është duke iu nënshtruar testeve mjekësore në  J Medical. Sulmuesi spanjoll do të transferohet në Torino në formë huazimi...

Video/ Alvaro Morata mbërrin në Torino, zbulohen detajet e kontratës me...

Alvaro Morata ka zbarkuar në Torino ndërsa pritet vetëm zyrtarizimi me Juventusin. Bardhezinjtë kanë mbyllur marrëveshjen me Atletico Madrid, duke paguar 10 milion euro për...

Chelsea futet në garë për sulmuesin e Inter

Chelsea ka bërë lëvizjen e parë për të nënshkruar me yllin e Inter, Mauro Icardi. Pas Real Madrid edhe gjigantët anglezë janë vënë pas sulmuesit...
WhatsApp DENONCO