E rëndë/ Shqiptari qëllohet me pistoletë në mes të rrugës në Greqi, më pas … (Video)

Një 32 -vjeçar shqiptar i ka shpëtuar atentatit mbrëmjen e djeshme në Selanik, pasi  jeta e tij ishte në rrezik kur një 41-vjeçar e sulmoi me armë. Ky i fundit i kërkoi shqiptarit të shtrihet në tokë dhe qëlloi në këmbë, por pasi shqiptari nuk u bind e goditi me shkelm në fytyrë.

Dy persona ndërhynë për të parandaluar përshkallëzimin e ngjarjes. Autori u vu në ndjekje nga policia dhe mundi të arratisej, ndërsa ai u transportua menjëherë me taksi në spital ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE  Edhe sa shqiptarë kanë mbetur në kampet e ferrit në Siri? Ja ç´thotë kreu i Anti-terrorit

Kjo ngjarje ka ndodhur në rrugën Antigonidhon të Selanikut, ku 32-vjeçari ra pre e plumbave, por dëshmisë për Policinë, ai ka thënë fillimisht kishte ndjerë një djegie në këmbë, por më pas kishte kuptuar se ishte qëlluar me armë.

Në bazë të dëshmive nga persona që kanë qenë në vendngjarje mësohet se mes disa shqiptarësh kishte nisur një sherr, ndërsa i plagosuri sipas mediave greke rezulton person me precedentë penal, por identiteti i tij nuk është bërë akoma me dije.