Grabisnin minoritarët grekë, arrestohen dy persona! Emrat

44- vjeçari Mentor Bejko nga fshatin Gjashtë i Sarandës dhe Flamur Kalemi i njohur dhe me emrin ”Eno” nga Tepelena kanë rënë në pranga pasi nuk iu bindën postbllokut të Policisë në fshatin Livadhja.

Policia i ka ndjeku deri në fshatin Gjashtë ku i ka arrestuar.

LEXO EDHE  Dhuna në derbin Tirana-Vllaznia, 3 persona në hetim

Bejko është me precedent kriminal në fushën e vjedhjeve, po ashtu dhe Kalemi i cili është dënuar më parë. Ata dyshohet të jenë grupi i një sërë vjedhjesh jo vetëm në minoritetin grek.