Video/ Tottenham barazon rezultatin ndaj Southampton

Tottenhami ka barazuar shifrat ndaj Southhampton. Fillimisht skuadra e “Spursave” u ndëshkua në minutën e 32′.

Ings mori një top mjaft të mirë nga mbrojtja e tij, e kontrolloi si duhet në zonën kundërshtare dhe me një goditje të fortë e pushoi në rrjetë për 1-0.

Goli i barazimit erdhi në minutat shtesë të pjesës së parë me autor të golit Heung Son Min