Pas ciklonit shkatërrimtar, Greqia goditet edhe nga një tërmet i fortë

Greqia është goditur nga lëkundje të forta tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Richter.

Sipas asaj që shkruhet në faqen evropiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 10 kilometër, ndërsa epiqendra ishte në ishullin e Kretës.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar në njerëz dhe as dëme materiale. Lëkundja e parë është shoqëruar edhe me lëkundje të tjera.