Chelsea-Liverpool, “Blutë” skuqen në fundin e pjesës së parë

Është mbyllur në barazim 0-0 pjesa e parë ndërmjet Chelseat dhe Liverpool.

Miqtë u treguan më kërkues në 45 minutat e parë teksa zotëruan topin dhe krijuan disa aksione për gol. Nga ana tjetër “Blutë” nuk arritën të dilnin në lojën e tyre duke u kujdesur më shumë për fazën mbrojtëse.

Si të mos mjaftonte loja e dobët nga skuadra e drejtuar nga Lampard, në minutën e 45-të mbrojtësi Christensen ndëshkohet me karton të kuq pasi tërhoqi nga pas kundërshtarin i cili ishte në një aksion të rrezikshëm.