Befason Barcelona, shet mbrojtësin në Premier League

Nelson Semedo do tranferohet nga Barcelona tek Wolverhampton në Premier Ligë. Lajmin e ka konfirmuar gazetari italian, Fabrizio Romano.

Mes mbrojtësit protugez dhe skuadrës angleze është arritur marrëveshje personale, dhe lojtari pritet të firmosë deri në 2025.

Marrëveshja mes Uolverhemptonit dhe Barcelonës për Semedon do nënshkruhet në orët e ardhshme. Vizitat mjekësore të mbrojtësit priten javën e ardhshme.