Aksident me vdekje në Durrës, policia jep detajet e para/FOTO

Një aksidet me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës.

Në aksident u përshi një automjet tip benz, që godti një burrë që udhëtonte me biçikletë, duke i shkaktuar vdekjen.

Policia bëri të ditur se ngjarja ka ndodhur në zonën e Shkozetit në Durrës. Viktima është një 65 vjeçar ende i pa identifikuar.

Drejtuesi i mjetit që shkaktoi përplasjen vdekjeprurëse u shoqërua në komisariat.

Njoftimi i policisë:

Më datë 20.09.2020, rreth orës 08:03, në lagjen nr.14, Shkozet, Durrës, shtetasi G.M., duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka aksidentuar biçikletistin, një shtetas ende të pa identifikuar rreth 65 vjeç, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.