Regjistrohen 240 raste të reja me koronavirus në Greqi, 4 të vdekur në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare Shëndetësore në Greqi, EODY njoftoi sot 240 raste të reja të virusit të ri në vend, nga të cilat 42 shoqërohen me shenja të njohura dhe 34 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 14 978. Tani, 65 pacientë po trajtohen në intubim, ndërkohë që 177 pacientë janë larguar nga spitali.

LEXO EDHE  "Nanon do ta vras, por jo me revolver"

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 vdekje të reja, duke shkuar në total 331 vdekje gjithsej në vend.

Greqia është po ashtu një vend që ka shënuar shumë raste të të infektuarve me Covid-19.