Pandemia, rekord të infektuarish dhe 123 viktima në 24 orë në Francë

Franca mund të thuhet fare mirë se gjendet në valën e dytë të pandemisë së koronavirusit.

Pas disa ditësh me shtim rastesh të reja të infektuarish, autoritetet raportuan një bilanc rekord viktimash dhe të prekurish me Covid-19 në 24 orët e fundit.

LEXO EDHE  Zbuloi kurën për Covid-19, gjendet i vdekur në banesë mjeku i njohur, detajet

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, ditën e fundit u regjistruan 13.215 të infektuar dhe 123 viktima. Situata paraqitet e rënduar në universitet ku raportohen disa vatra të infektuarish.