Igli Tare dhe Lazio nuk ndalen në merkato, pas Muriqit konfirmohet tjetër prurje e re

Pas Vedat Muriqit, Lazio po bëhet gati për zyrtarizimin e një tjetër blerje në merkato.

Skuadra që ka drejtor Igli Taren ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin Mohamed Fares i cili ka mbërritur në Romë dhe do të kryejë testet mjekësore.

Mbrojtësi algjerian do të shkojë në Formello për të nënshkruar kontratën e re që do ta lidhë atë me klubin Biancoceleste për 5 vitet e ardhshme nga e cila do të përfitojë 1.5 milionë euro në sezon.

LEXO EDHE  Video/ Barcelona e nis vrullshëm sezonin, shënon dy herë brenda katër minutave ndaj Villareal

Igli Tares i ka kushtuar blerja e këtij mbrojtësi 10 milionë euro nga skuadra e SPAL-it.