“Plas peshku, o karkalec deti”/ Video virale me fjalët e Ramës

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka ripostuar në llogarinë e tij në Twitter një video që është bërë virale.

Video ka në qendër të vëmendjes mënyrën e komunikimit të disa liderëve politikë dhe kryeministrit Edi Rama.

“Plas peshku, midhjet me karkalecat dhe me sardelet, peshku, byrek, sardele, si midhje dhe si karkaleca, peshqve, do peshkojne, nuk ka peshk, karkaleci, peshku, o karkalec deti, o midhje, o sardele”, janë disa nga fjalët e përdorura nga kryeministri që janë shkëputur për të treguar gjuhën që ai përdor.

LEXO EDHE  Grabitja e “Kredo.al” në Tiranë, identifikohet autori

“Liderat në botë dhe ky TERSI ynë…”, shkruan Basha.