Ndarja nga jeta e Sabit Brokajt, reagon Dokle: Shokët tanë vdekja po na i rrëmben

Ish-kryetari i Kuvendit dhe ish-deputeti socialist Namik Dokle ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me lajmin e ndarjes nga jeta të mikut dhe kolegut të tij në Partinë Socialist, Sabit Brokaj.

Reagimi i Dokles

SHOKET TANE VDEKJA PO NA I RREMBEN…

Me shume se kujtdo tjeter nga miqte e mi, atij i shkon perifrazimi i kenges se njohur partizane…SABIT BROKAJ, njeriu dhe poltikani patriot,me shpirt luftarak, deputet i vlerave te medha ne sherbim te popullit, minister i paperlyer ne korrupsion, mjek i shkelqyer dhe human, mik i vyer dhe i dashur!

LEXO EDHE  “Deti” në Hagë, prag tradhtie kombëtare? Abazi: Rrezikojmë të humbasim territor detar

U ndave nga ne, por ne nuk ndahemi dot nga ti, i dashur SABIT, harrimi nuk do ta prek emrin tend!