Ndarja nga jeta e Brokajt/ Meta: Humbje e pazëvendësueshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta reagon pas ndarjes nga jeta të profesorit të njohur Sabit Brokaj.

Duke e konsideruar një humbje të pazëvendësueshme, Presidenti Meta i shpreh ngushëllimet më të ndjera familjes.

“Trishtues lajmi për ndarjen nga jeta të Profesor Sabit Brokaj, mjekut dhe intelektualit të shquar, gjithmonë të angazhuar në çështjet kombëtare edhe si deputet e ministër.

LEXO EDHE  Ish-figurat e PD me parti të reja, ja si e komenton Berisha

Ngushëllimet më të ndjera familjes Brokaj, të afërmve dhe miqve të tij për këtë humbje të pazëvendësueshme që na lëndoi të gjithëve ne që e njohëm nga afër.

I paharruar kujtimi i Profesor Sabitit!”, shkruan Meta në rrjetet sociale.