‘Të rinjtë pa të ardhme’ – Kryemadhi: Rama dhe Shahini shkatërruan arsimin

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është ndalur në Fier ku ka takuar të rinjtë e këtij qyteti për të folur për arsimin dhe politikën.

Kryemadhi thotë se qeveria aktuale ka shkatërruar arsimin dhe shton e bindur se më 25 prill maturantët jo vetëm të këtij viti por dhe të të tjerëve do të votojnë kundër politikës shkatërruese.

LEXO EDHE  Kosovë/Zëdhënësi i MSH-së: Mos i vrisni gjyshërit tuaj duke u infektuar me COVID-19

Ajo akuzon sërish ministren Besa Shahini sërish me Edi Ramën për të cilët thotë se janë ata që kanë iniciuar pikërisht shkatërrimin e arsimit shqiptar, dhe të rinjtë i kanë lënë pa të ardhme.