E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Shahini

Etiketim: shahini

VIDEO+FOTO/ “Turp, turp, turp”, marshim-protestë në Tiranë, kërkohet dorëheqja e Shahinit

Disa qindra qytetarë, kryesisht të rinj, të organizuar përmes rrjeteve sociale, kanë protestuar në Tiranë, ndaj përdhunimit të një vajze 15-vjeçare nga roja i...

“Çakej, dhelpra, monstra me fytyrë njeriu”/ Rama mbron Shahinin, sulmon edhe...

Kryeministri Edi Rama reagoi ashpër nga foltorja e Kuvendit ndaj deklaratave mbi përdhunimin e një vajze 15-vjeçare nga roja i shkollës. Në reagimin e tij,...

“Besa Shahini. personazh barcaletash”/ Reagimi i fortë i Manjanit

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj ministres së Arsimit, Besa Shahini, lidhur me skandalin e përdhunimit të një vajze 15-vjeçare nga...

Përdhunimi i 15-vjeçares, Vokshi: Të dorëhiqet Shahini, shkollat janë kthyer në...

Partia Demokratike kërkon dorëheqjen e Besa Shahinit nga posti i ministres së Arsimit. Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, njëherazi edhe kryetare e LDGSH, u shpreh se...

Abuzimi me të miturën/ Vokshi: Propoganda e Ramës nuk e mbrojti...

Ish-deputetja Albana Vokshi, përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se rasti i 15-vjeçares së dhunuar nga roja i shkollës, tregon se shteti ka...

Zgjedhja në Universitete/ Akedemiku: Asambletë të konsiderojnë nul urdhërat e Shahinit

Akademiku Artan Fuga i është drejtuar Asambleve në Universitete dhe të konsiderojnë nul urdhërat e ministres Besa Shahini lidhur me zgjedhjet në Universitete. Madje, Fuga...

Kushtet që duhet të plotësojnë maturantët për t’u rikthyer në klasë

Nëpërmjet një video-mesazhi drejtuar maturantëve që do të rikthehen në bankat e shkollës më datë 18 Maj, Ministrja Besa Shahini ka përcjellë edhe disa...

Kthimi i studentëve në auditore dhe zgjedhjet/ Urdhërat e Shahinit kundërshtohen...

Urdhëri i ministres së Arsimit, Besa Shahini, për kthimin e studentëve në auditorë është kundërshtuar nga Asambleja e Universitetit të Shkodrës. Gjashtë anëtarë të...

“Të shtyhen zgjedhjet në Universitete”/ Koni letër të hapur Shahinit: U...

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, i është drejtuar ministres së Arsimit, Besa Shahini, me një letër të hapur ku i kërkon të...

Rikthimi i studentëve në auditore/ Marku: Vendimi i Shahinit, kriminal

Pedagogu Mark Marku e konsideroi si kriminal urdhërin e Ministrisë së Arsimit për rikthimin e studentëve në auditore. "Urdhëri i Ministrisë së Arsimit është një...

Universitetet/ Shahini: Për lëndët që mbyllen online, s’ka nevojë për rikthim...

Universitetet kanë afat deri më 15 maj që të sjellin planet e tyre të detajuara për mbylljen me sukses të këtij viti akademik. Ministrja...

Zgjedhjet në Universitete/ Shahini: Ministria ka në dorë vetëm datën

Ministrja e Arsimit, Sportit e Rinisë, Besa Shahini, tha se ende nuk dihet se çfarë do bëhet me vitin e ri shkollor, pasi ka...

VIDEO/ Shahini mesazh maturantëve: Rikthimi në shkollë jo i detyrueshëm

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, përmes një video-mesazhi, shprehet se shkollat po hapen vetëm për maturantët pas kërkesave të tyre për konsultime. Shahini tha se...
WhatsApp DENONCO