E ardhmja e Kumbullës në dyshim, Lazio kërkon të përfitojë nga “përgjumja” e Interit

Marash Kumbulla është i Hellas Verona dhe Lazio po tenton ta blejë qendërmbrojtësin e spikatur në Serie A që në sezonin debutues.

Interi po ngurron të mbyllë marrëveshjen e arritur prej kohësh me futbollistin dhe klubin e Veronës, dhe ashtu siç përfitoi Milani në rastin e Sandro Tonalit, të njëjtën gjë dëshiron të bëjë edhe Lazio me Kumbullën.

LEXO EDHE  Derbi i Italisë, 56 mijë tifozë në stadium për Inter-Juventus

Presidenti Claudio Lotito pritet të bisedoje me drejtuesit e Hellas Verona dhe raportohet se Lazio ka gati 15 milion euro për Kumbullën, si dhe është gati të ofrojë kartonin e ndonjë lojtari.