Vllaznia vazhdon planin e ringritjes, klubi shkodran pranë firmës me futbollistin boshnjak

Një sulmues boshnjak për Vllazninë. Burime pranë SuperSportit mësojnë se kuqeblutë janë shumë pranë firmës me Haris Dilaver, me të cilin është arritur marrëveshja në parim.

30-vjeçari, 1.86 metra i gjatë, e ka zhvilluar karrierën tij në Bosnjë Hercegovinë, te Çelik Zenica, Vitez dhe Mlladost Doboj Kakanj.

LEXO EDHE  Zyrtarisht te "Djajtë e Kuq", Sancho: United ëndërr e realizuar

Ai luan si sulmues krahu dhe drejtuesit e klubit shkodran besojnë se ka profilin e duhur për t’u përshtatur nën urdhrat e Brdariç.