VIDEO që tronditi rrjetin/ Prifti humb jetën, po mbante meshën në kishë

“Daily Mail” raporton se një prift në Kamerun ka humbur jetën gjatë një meshe.

Prifti kalotik i cili gjatë meshës në kishë shihet të mbajë maskën si masë mbrojtëse ndaj Covid-19, duke folur me besimtarët në gjuhën frënge, ra në tokë e humbi jetën, shkruan “Daily Mail”.

LEXO EDHE  Sulmi në Kapitol/ Shtëpia e Bardhë merr në mbrojtje gjeneralin Milley

Të gjithë shpejtuan ta ndihmonin priftin por gjithçka ishte e kotë, pasi prifti kishte ndërruar jetë dhe ende nuk dihet nga se.

Video po bën xhiron e rrjetit e cila u shpërnda në Tiwtter nga avokati Chidu Odinkalu.