Statusi për Teodor Kekon/ Paloka: Hipokrizia është një nga “cilësitë” më tipike të Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, e ka cilësuar një hipokrizi të madhe postimin e kryeministrit Edi Rama ku përkujtonte të ndjerin Teodor Keko.

Në postimin e tij në facebook, Paloka thekson se hipokriti Edi rama që sot bënte sikur i shkulej zemra vendit, vetëm pak kohë më parë hoqi nga puna bashkëshorten e Teodor Kekos.

Ja postimi i Palokës:

Hipokrizia eshte nje nga “cilesite” me tipike te nje njeriu te dale boje si Rama.

Sot ka bere nje status per te kujtuar Dor Kekon… Jam i bindur qe po ta lexonte Dori atje lart ku eshte, do kalonte nje here doren ne mustaqe dhe do nenqeshte me ate ironine e tij dashamirese. Dorin “e vogel” e donin te gjithe dhe i respektonte te gjithe. Nuk dua dhe nuk me takon mua te komentoj mardhenien e Rames me Dorin kur ishte ende mes nesh. Por nje fakt te njohur nga te gjithe miqte e Dorit nuk mund te mos e permend.

LEXO EDHE  Hyrjet e larta informale zhvlerësojnë euron në tregun e këmbimit valutor në Shqipëri

Pasi Dori u largua nga kjo jete, nje akt ka kryer Rama qe lidhet me te ; largoi nga puna Xhulin, bashkeshorten e Dorit megjithese e dinte shume mire qe rroga e shtetit ishte e vetmja e ardhur qe kishte. Pavarsisht se Dori ka qene gazetar, shkrimtar dhe deputete, ne e dijme te gjithe se ai kurre nuk u ndye me pislliqet e politikes.

E ky , me i qelburi i politikes, merr guximin sot ta kujtoje sepse keshtu eshte mesuar , te perdore te gjalle e te vdekur per te marre prej tyre ate qe nuk e ka vete, vlerat njerezore!