Europa league/ Gjysmëfinalja Inter-Shakhtar, formacionet e mundshme

Inter do të përballet me Shakhtar Donetsk sonte në mbrëmje në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Europa League.

Sevilla ka fituar ndaj Man United me rezultatin 2-1 dhe pret në finale fituesen e ndeshjes që do të zhvillohet sonte.

Antonio Conte pritet të zbresë në fushë me këtë formacion : (3-5-2)  Handanoviç; Godin, De Vrij, Batonët; D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lukaku, Martinez.

LEXO EDHE  KF Vllaznia, diskutohet shitja e aksioneve, Ademi: Ankandi nis nga 600 milion lekë!

Ndërsa trajneri i Shakhtar Donetsk Luis Castro pritet të luajë me formacionin: ( 4-2-3-1) Pyatov; Dodò, Kryvtsov, Bondar, Matvjenko; Stepanenko, Marcos Antonio; Marlos, Alan Patrick, Taison; Junior Moraes