Kufiri me Greqinë hapur edhe gjatë natës/ Rama: Kemi gjetur dakordësinë

Kryeministri Rama tha në orët e mbrëmjes se kufijtë tokësorë me Greqinë do jenë të hapur gjatë gjithë natës.

Në një reagim në Twitter, kreu i Qeverisë ka shkruar se është gjetur dakordësia dhe mirëkuptimi me palën greke.

“Gjatë gjihë ditës kemi bashkëpunuar me palën greke në çdo nivel. Kemi gjetur mirëkuptim e gatishmëri dhe faktin është se e njëjta situatë është edhe në kufijtë e tjerë të Greqisë.

LEXO EDHE  Dialogu me Kosovën/ Vuçiç: Edhe sikur Shën Pjetri të më telefonojë nuk do ndryshoj mendim

Faleminderit për vazhdimin e punës gjatë natës sot dhe lutemi mirëkuptimin e qytetarëve në vijim”, shkruan Rama në Tuiter.

Prej ditësh mijëra shqiptarë janë përballur me vështirësi, duke pritur për ditë të tëra në përpjekje për të kaluar në Greqi.