VIDEO/ Jo vetëm me gola, Bayern shkërmoq Barcelonën edhe me statistika

Vijon spektakli në “Estadio da Luz” të Lisbonës, ku po luhet çerekfinalja e Champions League mes Barcelonës dhe Bayern Munchen.

Bayern ka realizuar edhe golin e 5-të në minutën e 63 me anë të Kimich, ndërsa pak minuta më parë ishte Suarez që realizoi golin e dytë për Barcelonën.

Bavarezët po tregojnë një formë të jashtëzakonshme, teksa kanë vënë në “tabelë qitje” portën e Ter Stegen.

LEXO EDHE  E bujshme nga Anglia: Manchester United, gjithçka për të marrë yllin e Barcelonës

Kampionët e Gjermanisë e mbyllën pjesën e parë në avantazh të thellë 4-1, ku Muller ka shënuar dopjetë, dhe Perisic e Gnabry kanë vënë firmën e tyre, ndërsa edhe goli i Barcelonës mban emrin e Alaba (shkaktoi autogol).

Nga kampi katalanas pritej shumë prej Messit, por argjentinasi nuk ka mundur dot të ndihmojë ekipin e tij.

Në përfundim të pjesës së parë kapiteni i Barcelonës u vlerësua me notën 6.6.