“O jetën o kuletën”, 20-vjeçari shqiptar grabit adoleshentin italian/ Ja si e zbuloi policia

Një 20-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane pasi i grabiti një adoleshenti italian paratë që kishte në portofol, duke e kërcënuar me një thikë.

Ngjarja ka ndodhur në Riccione, ndërsa 17-vjeçari i grabitur është nga Milano.

Shqiptari e gjeti adoleshentin në një park dhe nën kërcënimin e thikës i mori 150 euro që italiani kishte në portofol.

LEXO EDHE  Dogjën të gjallë nënë dhe bir, prokuroria kërkon burg përjetë për Hysnie Hoxhallarin dhe të dashurin e saj

Pak minuta më pas, shqiptari i arrestua nga policia, e cila arriti ta identifikonte falë një shqiponje të bërë tatuazh në dorë.

Djali u arrestua për grabitje dhe u dërgua në burg në pritje të seancës së vlerësimit të masës së sigurisë.

Paratë, iu gjetën në xhepin e pantallonave të shkurtra.